Празник преподобног Симеона Столпника, који славимо и као Црквену Нову Годину, 14. септембра 2016. године, прослављен је светим евхаристијским сабрањем у манастиру Суводолу. Архијерејску литургију служио је Преосвећени владика тимочки г. Иларион уз саслужење епархијског свештеномонаштва и свештенства.

У свом обраћању верном народу владика је рекао да свака Црквена Нова година јесте прилика да заблагодаримо Господу за сва доброчинства која примамо, јер је то период убирања плодова трудова наших, дарова милости Божије уз приношење наше благодарности Богу. До пре пар векова црквена година се поклапала са грађанском, али су многе државе под утицајем лажног просветитељства и привидног хуманизма одвојили цркву од друштва. Данас је важно како у цркви живимо, како сваки дан верника почиње и завршава, јер један дан понекад изгледа као година, и обрнуто. Потребно је да сваки човек лађу свога спасења привеже за Христа, јер неће нас Бог на крају питати да ли смо живели добро или лоше, већ да ли смо држали заповести Божије, да ли смо живели у складу са јеванђељем Његовим – рекао је владика.