Ученици неготинских основних школа прославили су један од најрадоснијих дечијих празника –Врбицу у Саборном храму Свете Тројице у Неготину празничним програмом који су извели за свештенство, децу и вернике, који су дошли у храм да прославе улазак Господа нашег Исуса Христа у Јерусалим и Васкрсење праведног Лазара.

Својим рецитацијама, казивањима и песмом представили су се ученици веронауке ОШ “Бранко Радичевић“ са својом вероучитељицом Маријом Думитрашковић и Етно дечја група “Класје” из ОШ “Вук Караџић” са учитељицом Душицом Ђурђић и вероучитељем Дарком Јокићем.

Након празничног бденија, деца су радосно учествовала и у опходу око храма, носећи врбове гранчице и звончиће, подсећајући тако на радост оних који су палминим гранама славили улазак Господњи у Јерусалим.