У понедељак 18. септембра 2023. године. с почетком у 18 ч, у Саборној зајечарској цркви организовано је предавање и радионица православног иконописа на коме су говорили Јелена М. Хинић и Горан М. Јанићијевић.

После тога, од 19.30 ч, у Саборном храму одржано је предавање Наталије Ковачевић: „Св. Нектарије Егински и старац Нектарије Виталис – лична сведочанства“.

У уторак 19. септембра 2023, у Радул-беговом конаку биће отворена изложба „Хорос Срба светитеља – Светионик просвете“, Јелене М. Хинић и Радета Ковача, а од 18 ч у порти Саборног зајечарског храма Слободан Антонић ће одржати предавање „Дехристијанизација српског друштва“.

Фотографије: Љупко Милетић

Снимак предавања о православном иконопису, Јелене М. Хинић и Горана М. Јанићијевића:

Снимак предавања „Св. Нектарије Егински и старац Нектарије Виталис – лична сведочанства“, Наталије Ковачевић: