Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је 31. јануара 2016. године, на празник светог Атанасија Великог, свету архијерејску Литургију у Кобишници код Неготина. У храму светих апостола Петра и Павла Епископу су саслуживали и на литургији појали свештеници неготинског и борског намесништва.

У својој беседи владика је подсетио на значај испуњавања Божјих заповести о љубави према Богу и оној љубави коју указујемо ближњима својим, без чијег испуњења нема истинског служења Цркви и Господу на путу којим идемо у Царство Небеско.

Поводом данашње посете владике Илариона, ученици веронауке из Кобишнице са својом вероучитељицом Живкицом Манић приредили су након богослужења пригодан рецитаторски програм.