DSC_5346Празник Вазнесења Господњег прослављен је у манастиру Вратна, 9. јуна 2016. године, светим евхаристијским сабрањем којим је началствовао Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион уз саслужење свештенослужитеља из манастира Буково.

Владика Иларион је беседио о значају празника Вазнесења Господњег, истакавши радост због данашњег молитвеног окупљања у овој старој светињи, која је вековима духовно сабирала верни народ из свих крајева. Поред духовне обнове, у претходном периоду много је урађено на уређењу конака и самог храма, чије живописање је планирано за другу половину године – рекао је владика, и потом  честитао сестринству данашњу храмовну славу.

Празнично саборовање у порти ове светиње настављено је током дана са многобројним верницима који су дошли из целе Епархије тимочке.