Резултати шестог ликовно-литерарног конкурса Свети Николај Српски
које је расписало Друштво за српску духовну и биолошку обнову „Источник“ у сарањи са Књажевачком гимназијом и ОШ „Дубрава“.

Жири у саставу:

1. Обрен Ристић, председник књижевног клуба „Бранко Миљковић“
2. Сања Рајковић, професор Српског језика и књижевности и
3. Саша Илијић, вероучитељ

За најбоње литерарне радове прогласио је следеће радове:
У конкуренцији средњих школа:
1. место, Анастасија Коцић, 3. разред Уметничке школе у Нишу – графички дизајн
2. место, Божидар Бараћ, 4. раз. Гимназије, Градишка, Република Српска
3. место, Јелена Ђорђевић, 2. раз. Економско-трговинске школе у Врању и Дајана Шојић, 4. раз. СППШ „Стеван Петровић Брале“ – Рума

У конкуренцији ученика од 5. до 8. разреда основних школа:
1. место, Ксенија Станковић, 7. раз. ОШ „Васа Чарапић“, Бели Поток
2. место, Тамара Ђорђевић, 8. раз. ОШ „Васа Чарапић“, Бели Поток
3. место, Милан Ђуровић, 8. раз. ОШ „Васа Чарапић“, Бели Поток

У Конкуренцији ученика од 1. до 4. разреда основних школа:
1. место, Анђела Ђорђевић, 4. раз. ОШ „Бора Станковић“, с. Тибужде, Врање
2. место, Илија Ивановић, 2. раз. ОШ „Ђура Јакшић“, Орешковица
3. место, Марија Петровић, 4. раз. ОШ „Ђура Јакшић“, Орешковица

За колекцију најуспешнијих радова награђена је:
1. наставница Снежана Стојановић, ОШ „Васа Чарапић“, Бели Поток

Жири у саставу:
1. Марија Андеревић, дипломирани сликар
2. Нелица Радисављевић, наставник мизичке културе
3. Оливера Лазаревић, професор разредне наставе

За најбоље ликовне радове прогласио је следеће радове:
У конкуренцији средњих школа:
1. место, Ана Радосављевић II/4 Тема: „Слобода“ Гимназија „Милош Савковић“, Аранћеловац
2. место, Анћелко Дангубић II/5 Тема: „Лик Светог Николаја Велимировића“ Гимназија „Милош Савковић“, Аранћеловац
3.место, Никола Јоксимовић III/4 Тема: „Слобода“ Гимназија „Милош Савковић“, Аранћеловац

Основна школа: У конкуренција од 5 до 8. разреда:
1.место, Милица Чолић VIII/4 Тема: „Лик Светог Николаја Српског“ Основна Школа „Никола Тесла“, Нови Бановци
2.место, Милица Дробац VI/3 Тема: „Слобода“ Основа Школа „Дубрава“, Минићево, Књажевац
3.место Дарко Тодоровић V/1 Тема: „Светитељ-заштитник моје породице“ Основна Школа „Дубрава“ Књажевац

У конкуренцији од 1. до 4. разреда:
1.место, Јована Смиљанић IV/3 Тема: „Слобода-гинули су наши преци“ Основна Школа „Лазар Саватић“, Земун
2.место, Наташа Пауновић III разред Тема: „Црква“ Основна Школа „Ђура Јакшић“, Орешковица
3.место, Тамара Мудрић II/3 Тема: „Адам и Ева“ Основна Школа „Дубрава“ Минићево, Књажевац

Направили смо посебну изложбу Милице Горановић III разред школе „Јелена Мајсторовић“ Зајечар чији су радови веома квалитетни а прошле године је била награђена на нашем конкурсу. Ова ученица има поремећај у говору и слуху и потребан јој је нови слушни апарат. Позивамо људе добре воље ако су у могућности да помогну. Милица живи у Великом Извору код Зајечара.
Похваљује се Оливера Цветић уметнички руководилац дечијег хора при храму Свете Тројице у Трстенику за компоновање музике на текст Јована Јовановића Змаја „Васкрс звони на јутрење“ и на текст Марије Тимотијевић III разред Основне школе „Свети Сава“ Бајна Башта.
Похваљује се Миливоје Илић професор музике из Панчева за компоновање музике на текст Петра Петровића Љубостињског „Лепа је моја Србија“.
Награде ће бити уручене приликом одржавања концерта „Слобода изнад истока и запада“ у четвртак 8. маја 2014. године у Дрштвеном клубу Дома културе у Књажевцу у 19:30 сати.
Захваљујемо се свим учесницима на конкурсу. Било је много квалитетних радова и жао нам је што нисмо у могућности да наградимо већи број њих.

Информативна служба Друштва за српску духовну и биолошку обнову Источник