Благословом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког Г. Илариона организовано је у недељу 29. септембра 2019. поклоничко путовање на коме су наши епархијани посетили манастире Темска, Суково и Поганово.

На путовање су кренула два аутобуса, један из Неготина у коме су били и поклоници из Књажевца и други из Зајечара. Духовници путовања су били пензионисани прота-ставрофор Ранко Јовић и зајечарски свештеник Новак Бојанић. О путницима и програму путовања се старао чтец Миљан Манић.

Литургијом је у Темској началствовао о. Ранко уз саслуживање о. Леонида, духовника манастира Темска. Својим појањем са певнице богослужење је улепшао о. Новак. У наставку путовања наши поклоници су обишли још два манастира Епархије нишке – Поганово и Суково. У повратку, после паузе у Пироту, наши ходочасници су посетили манастир Св. Тројице код Књажевца где их је дочекао протосинђел Захарија, сабрат манастира Буково.

Дејан Д. Живковић