У уторак 10. децембра 2019. године навршило се пола године од упокојења протосинђела Артемија. У манастиру Буково свештенослужитељи Тимочке епархије служили су парастос на челу са Његовим Преосвештенством Епископом тимочким г. Иларионом.

Парастосу је присуствовало монаштво и свештенство епархије, родбина, пријатељи и духовна чеда блаженопочившег оца Артемија.

Протосинђел Артемије (Ранђеловић) рођен је 24. јуна 1965. године у Зајечару и више од пола свог живота провео је у манастиру. Био је настојатељ манастира Буково, манастира Суводол, боравио је у више манастира Браничевске епархије, да би се поново вратио у Епархију тимочку где је до краја живота био на дужности настојатеља манастира Свете Тројице код Књажевца.