На Бадњи дан, 6. јануара 2020, житељи борског села Доња Бела Река су се сабрали у храму Свесвете и Живоначалне Тројице како би са својим свештеником Радојем Мијовићем извршили традиционално паљење бадњака и на тај начин најавили долазак најрадоснијег хришћанског празника.

Сабрани око свог пароха су се најпре помолили Богу а након молитве отац Радоје се обратио мештанима те им је указао на традицију паљења бадњака и честитао им долазећи празник Рођења Господа Исуса Христа. Отац Радоје је у беседи искористио прилику да помене и народ у Црној Гори који божићне дане проводи усрдно у молитви борећи се са неправдом која их је задесила у вези са доношењем закона о слободи вероисповести.

Након налагања бадњака сабрање је настављено у порти цркве где је припремљено послужење за верни народ.

Душан Стојменовић, вероучитељ