На празник Воздвижење Часног крста, у уторак 27. септембра 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару. Епископу су саслуживали протојереји Томислав Станковић и Зоран Голубовић, јереји Новак Бојанић и Драган Блинџов и ђакон Вук Јовановић.

Нскон читања одељка из светог Јеванђеља, отац Новак беседио је сабраним верницима о данашњем празнику. И као што Христа познајемо у св. причешћу и са Њиме се поистовећујемо у св. причешћивању, слично Христа поистовећујемо и са Његовим Часним крстом, одакле произилазе и све оне молитве упућене Крсту часном, Коме се обраћама као самој Христовој личности, као самоме Христу. Толико је славно уздигнуће и воздвижење Крста – све до части једног од многих имена Господњих, којим Га можемо богоугодно именовати, називати и молитвно призивати, истакао је отац Новак у свом обраћању.