У понедељак, 28. августа 2023. године, у манастиру Крепичевац код Бољевца молитвено је прослављен празник Успења Пресвете Богородице, храмовна слава ове светиње из 15. века.

Тим поводом, у присуству многобројног верног народа, св. Литургију служио је протонамесник Ристибор Стевић, парох села Јабланица у чијем атару се манастир налази, а на литургијске прозбе одговарали су чланови певнице храма Св. пророка Илије из Бољевца.

Након причешћа верних освећени су славски дарови које је ове године припремила породица Милоша Симовића из Малог Извора, а део колача од овогодишњег колачара славе за наредну годину преузео је Војкан Ристић из Бољевца.

Такође, по завршетку св. Литургије преломљен је и освећен велики број колача које су у славу празника припремили верници из Јабланице, Лукова, Малог Извора, Бољевца, али и Зајечара, Злота и околних места.