У недељу, 3. марта 2024. године, у зајечарском Саборном храму Рођења Пресвете Богородице служена је света архијерејска Литургија којом је началствовао Преосвећени Епископ тимочки господин Иларион уз саслужење свештенослужитеља Саборног храма.

Јеванђелску причу о блудном сину сабраном народу тумачио је протојереј Зоран Голубовић, старешина зајечарског храма.

По завршетку Литургије, верницима се обратио и Преосвећени владика и, сумирајући поруке данашње јеванђелске перикопе, истакао: „Знамо да састрадавање са нечијом муком, тешкоћом, болешћу и немаштином јесте племенита особина и врлина многих људи, чак и неверујућих. Али, много узвишенија и тежа врлина јесте учествовати у радости оних које не волимо и који нам нису ближњи. Данашње Јеванђеље нам говори и о томе“.

Текст: Дејана Јовановић