На празник Светог великомученика Теодора Тирона, у петак 1. марта 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у храму посвећеном овом светитељу у Купузишту. Епископу су салуживали архимандрит Козма, протојереји Дејан Пајић, Мирољуб Павловић и Влада Вуковић, јереји Душан Мићићеловић и Урош Живановић, и архиђакон Илија.

Овогодишњи домаћини славе били су г. Иван Петковић, г. Слободан Николић и г. Себастијан Петровић, док ће наредне године колачар бити отац Душан Мићићеловић.

У архипастирској беседи владика је подучио вернике да циљ живота сваког хришћанина треба да буде задобијање вечне радости у вечном животу вечног Царства небеског, те да богомдану слободну вољу човек треба да користи за прављење избора који ће га држати на путу спасења. Преосвећени Епископ је, такође, поручио: „Господ стрпљиво чека наше искрено покајање које ће даље породити и сваку другу врлину, између осталих и врлину праштања ближњима”. Такво покајање, како истиче владика Иларион, рађа истинску радост.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Саша Паулић