У Недељу месопусну, 10. марта 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион началствовао је литургијским сабрањем у цркви Св. Петра и Павла у Мајданпеку. Епископу су саслуживали архимандрит Козма, протојереји Саша Степановић, Миленко Бајић, Мирољуб Павловић и Влада Вуковић, протонамесници Марко Радосављевић и Славиша Видовић, јереј Душан Мићићеловић и архиђакон Илија, док је на литургијске прозбе одговарао црквени хор Саборне неготинске цркве.

У беседи о јеванђелској причи о страшном суду, владика Иларион је истакао да та прича има за циљ да подсети на живот вечни, на живог Бога и на чињеницу да ће доћи једини праведни суд који ће овај свет видети. Имајући то на уму, како истиче Епископ, треба да се трудимо у духовном напредовању, нарочито у дане Великог и Часног поста ком идемо у сусрет.

Његово Преосвештенство је, такође, благосиљао вернике Мајданпека а њиховом пароху, оцу Влади Вуковићу, честитао недавно унапређење у чин протојереја.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Мирослав Балабановић, Флеш Пек