У Недељу сиропусну, 17. марта 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион предводио је литургијско сабрање у Саборном зајечарском храму, уз саслуживање зајечарских свештенослужитеља и појање црквеног хора.

Након читања из Јеванђеља, прочитани одељак о праштању сабраном народу тумачио је протонамесник Марко Пајчин.

По завршетку Литургије, верницима се обратио и владика Иларион и, уз неколко информација о надолазећим посним данима, позвао их да присуствују вечерњој служби праштања у 18 часова. Такође, Епископ је за крај сабраном народу поручио – Будите просвећени, надахнути, ревносни, смирени у чињењу врлина, без осуђивања других, са искреном молитвом да се сви људи покају и дођу до познања Истине, јер управо је то жеља и чежња нашег Оца небеског.

Текст: Дејана Јовановић