На празник Светог пророка Илије, 2. августа 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у храму Светог Илије у Звездану. Митрополиту су саслуживали протојереји Игор Ивковић и Зоран Голубовић, протонамесник Марко Пајчин, јереј Срђан Василијевић и архиђакон Илија, уз појање зајечарског црквеног хора.

Домаћин славе била је гђа Драгица Тешић са породицом.

У празничној беседи владика је честитао верницима храмовну славу и најавио да ће се на јесен поново сабрати ради малог освећења храма, те је изразио наду да ће радови на обнови храма ускоро бити завршени. Говорећи о Светом пророку Илији и великом поштовању које има у народу, Његово Високопреосвештенство је истакао да ниједног светитеља не треба славити као неко посебно божанство већ увек имати свест о Оном ко светитељима даје силу, те је подсетио верни народ да је Господ наш Исус Христос Онај ком се молимо, коме приносимо бескрвну жртву, којим се причешћујемо и кога славимо као Оног који је диван у светитељима својим. На Светог пророка Илију, како истиче Митрополит тимочки, треба да се угледамо у погледу његове огњене ревности у заштити вере у јединог истинитог Бога.

Текст: Дејана Јовановић