Настављајући да обилази северне делове Епархије који су страдали у недавним поплавама, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион обишао је, 23. септембра, село Грабовицу код Кладова.

У пратњи свештеника кључког и сокобањског намесништва владика Иларион је посетио храм св. Николаја Мирликијског Чудотворца који није поплављен јер до њега није стигла бујица која је прекрила огроман део Грабовице и околине.

Владика Иларион је, уручивши помоћ, упутио речи подршке свештеницима, верном народу, службама које помажу становништву и свима онима који даноноћно раде на испумпавању воде и санирању постојећег стања.

Овом приликом Епископ Иларион је позвао све људе добре воље да својим прилозима помогну житељима овог подручја.

Број рачуна за помоћ угроженима у поплавама