Ни становници Бољевца нису били ових дана поштеђени проблема са снегом и отежаним временским условима, који су у овом граду изазвали нестанак струје и воде управо на дан Ваведења Пресвете Богородице, али је ипак велики број верника прославио овај празник светим евхаристијским сабрањем у храму Светог пророка Илије заједно са својим свештеницима.

Након светог причешћа деце и верног народа, бољевачки свештеници, отац Младен Јовановић и отац Ристибор Стевић  честитали су данашњи празник и укрепили житеље Бољевца да, по угледу на браћу и сестре из Мајданпека и Доњег Милановца, у молитви и солидарности помогну једни другима. За све верске и друге потребе које свештеници могу да пруже својим парохијанима, црква ће непрекидно бити отворена, а по речима оца Младена сви су премни да и будуће проблеме у току зиме, ако их буде, заједничким снагама превазиђу.