Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког Господина Илариона 19 вероучитеља Епархије тимочке и 4 кандидата за вероучитеље узело је учешће на акредитованом семинару „Унутрашњи свет образовања: истраживања, огледи и искуства за 21. век“, који је одржан у Основној школи „Вук Караџић“ у Кладову у суботу, 6. јуна 2015. године. На семинару су учествовали и наставници разредне и предметне наставе школе домаћина, као и просветни саветник Школске управе у Зајечару г-ђа Јасна Васић. У организацији Фондације Конрад Аденауер водитељи су били: др Раде Кисић, доцент на Катедри за Догматику за предмет Основи протестантске теологије, др Србољуб Убипариповић, доцент на Православном богословском факултету Универзитета у Београду и Снежана Павловић, саветник у Министарству просвете, науке и технолошког развоја и заменик председника Комисије за верску наставу у школи. Теме су биле следеће:

СВЕТО ПИСМО И МЕЂУПРЕДМЕТНЕ КОМПЕТЕНЦИЈЕ

1. Допринос Верске наставе у развијању међупредметних компетенција ученика основне и средње школе
  2. У потрази за аутентичним искуством учења 21 века: О причи и причању

БОГОСЛУЖЕЊЕ КАО ПОКРЕТАЧ КРЕАТИВНОСТИ И ИНОВАЦИЈЕ

1. Допринос протестантске теологије развоју савремене концепције људских права
  2. Учење као вид богослужења

У СВЕТУ АУТЕНТИЧНОГ ИСКУСТВА: Културе, традиције и вредности

1. Рад на практичним задацима

Семинар је био успешан, на задовољство и реализатора и учесника, који ће добити сетрификат за 8 сати стручног усавршавања.

Координатор за верску наставу Епархије тимочке

Протојереј Игор Ивковић