DSC_0615У недељу, 7. јуна 2015. године организована је ескурсзија деце из ОШ „Јован Јовановић Змај“ у Салашау и ОШ “Јеремија Илић Јегор“ у Рготини под покровитељством вражогрначке и салашке парохије.

На овом путовању деца су посетила манастир Свете Петке код Параћина, где су обишли Дом за децу са специјалним потребама, манастир Лешје где су видели више од чедрдесет делића моштију светих као и три цркве које се налазе у склопу манастира. Затим, манастир Раваницу у којем су се поклонили моштима Светог кнеза Лазара.

У Крагујевцу ђаци су обишли храм који је при средњој богословској школи „Свети Јован Златоусти“ и поклонили се мироточивом распећу Христовом које стоји на самом улазу у храм.

Ово путивање је оставило велики утисак на све ученике вероинауке а вероучитељи, отац Славиша Видовић и отац Марјан Керчуљ, који су били водичи, трудили су се да деци пренесу што више знања о историји и значају наших светиња.

јереј Марјан Керчуљ