20160315_184305По већ устаљеној пракси при борском храму,  сваког петнаестог дана у месецу служи се Акатист Светом великомученику и победоносцу Георгију, а у продужетку се у сали парохијског дома организују предавања – разговори о некој од актуелних тема вере и живота.

Овога пута, после  богослужења, предавање на тему О Васкршњем Посту у препуној сали парохијског дома одржао је протонамесник Радоје Мијовић, парох четврте парохије борске. Отац Радоје је говорио о настанку, развитку и историјату Великог поста, као и о значају, смислу, начину и циљу поста. Након предавања, верни су обогатили предавање занимљивим запажањима и питањима, која су отворила простор и за будућа предавања и разговоре, како на ову , тако и на сродне теме.

Преузето: храм светог Георгија