На празник Рођења Св. Јована – Ивањдан, 7. јула 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Буково. Митрополиту су саслуживали архимандрит Козма, протосинђел Симеон и архиђакон Илија.

У празничној беседи владика је верницима говорио о догађајима који су претходили рођењу Светог Јована и његовом подвижничком животу.

Његово Високопреосвештенство је подучио вернике да је вера без добрих дела мртва, те да је живот у вери без хришћанских подвига и послушања Цркви непотпун. Такође, владика је истакао да у цркви не треба да се негује индивидуализам већ је потребно сабрање у молитви, заједница надахнута Светим Духом у којој се смирено и у покајању сједињујемо са Исусом Христом кроз свету тајну причешћа.

Текст: Дејана Јовановић

ФОТОГРАФИЈЕ: