Свету архијерејску Литургију на Велики четвртак, 2. маја 2024. године, у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару предводио је Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион уз саслужење зајечарских свештенослужитеља и појање црквеног хора.

У празничној беседи, владика је тумачио јеванђелске одељке о служењу Тајне вечере на којој је установљено причешће, о наговештају Јудине издаје, о одвођењу Господа на страдање, али и о томе како нас Господ перући ноге ученицима својим учи смирењу које је најбољи пут који води спасењу.

Епископ Иларион је, такође, подучио вернике да нам се свето причешће даје као крајњи израз Божје љубави према нама а које ми примамо са страхом Божјим, вером, љубављу и надом да ће нам бити на исцељење душе и тела.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: чтец Миљан Манић