У уторак, 30. јула 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у храму у Поружници, код Сокобање. Тиме је торжествено прослављена храмовна и сеоска слава – Света великомученица Марина. На евхаристијском сабрању Епископу су саслуживали протојереји Вања Ковачевић, Ивица Станковић и Братислав Вукићевић, протонамесник Немања Тобић и архиђакон Илија. Овогодишњи домаћин славе био је отац Ивица са својом породицом, а наредне године колачар ће бити г. Драган Стојковић.

У празничној беседи Митрополит је сабраним верницима говорио о житију Свете Марине, о њеној љубави према Господу ради које је истрпела многе муке и награди којом је Господ даровао и овде на земљи а огледа се у чудесима која се дешавају верницима од њених светих моштију. „Љубав према Господу је оно што дарује снагу“, поручио је Његово Високопреосвештенство и саветовао вернике да то имају као мисао водиљу у свакодневном животу у односима са ближњима.

Након свете Литургије верни народ је приступио трпези љубави где је са својим владиком наставио прослављање празника.

Текст: Дејана Јовановић