У петак, 2. априла, 2021, Његово Преосвештенство Eпископ тимочки г. Иларион служио је свету архијерејску Литургију пређеосвених Дарова у Кладову уз саслужење протојереја-ставрофора Нике Туфегџића и протонамесника Душана Динића.

У беседи, владика је најпре похвалио присутне вернике због тога што похађају богослужења и радним данима а посебно је заблагодарио што се већина присутних и причестила.

После Литургије, свештенство намесништва кључког се исповедило а исповедник је био протојереј-ставрофор Нико Туфегџић, свештеник у пензији. Владика је потом, уз саслужење архијерејског намесника кључког, надлежног пароха и архиђакона Илије, осветио ново звоно у Корбову, које је израдила радионица „Поповић“ из Београда. По освећењу, владика је говорио да када се огласе црквена звона сваки верник треба да се помоли у себи пред својом иконом. Слеп човек не види сунце, али осећа његову топлоту, тако и сваки верник, иако не види Бога, осећа Његово присуство, рекао је Епископ тимочки.

Након тога одржан је братски састанак и пригодно послужење.