Бољевачки храм светог Илије посетили су штићеници из београдског Дома за децу без родитељског старања „Јован Јовановић Змај“, који бораве на Ртњу у оквиру кампа „Здрава деца здрава нација“. Приликом обиласка храма, старешина протонамесник Ристибор Стевић упознао их је са историјатом цркве, временом и типом градње. Протојереј Дејан Миливојевић говорио је о чудотворним моштима светог Архиђакона Стефана, које се налазе у овом храму. После разговора и благослова деци су уручени пригодни поклони.

Овај камп је организовала НВО „Радионица здравог живота“ уз подршку Министарства омладине и спорта, „Телекома“ и Туристичке организације Бољевац, која као партнер у овом пројекту промовише здраве животне навике и која за учеснике кампа организује бројне садржаје у циљу упознавања краја у коме бораве.

Деца ће обићи културно – историјске споменике, Боговинску пећину, школе, музеј „Тимочке буне“ и привредне објекте.

Братство храма Св. Илије