На Божић, 7. јануара 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион предводио је литургијско сабрање у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару. Епископу су саслуживали зајечарски свештенослужитељи а међу бројним верницима светој Литургији присуствовао је и градоначелник Зајечара г. Бошко Ничић.

Божићну посланицу Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија прочитао је протојереј Зоран Голубовић, старешина зајечарског храма.

По завршетку Литургије Преосвећени Епископ Иларион је са најмлађим Зајечарцима преломио божићну чесницу, дар компаније „Текијанка“. Ове године срећу да извуче златник из чеснице имао је дечак Драган Павловић. Епископ је потом свим малишанима поделио божићне пакетиће, дар Верског добротворног старатељства Архиепископије београдско-карловачке и организације „Наши Срби“ из Чикага. Касније у току дана, Његово Преосвештенство отворио је Улицу божићне радости чиме је отпочео празнични културно-уметнички програм.

Текст: Дејана Јовановић