Треће седмице Часног поста, у среду 3. априла 2024. године, свештеници борско-поречког нсмесништва приступили су светој исповести у цркви Св. Георгија у Бору. Благословом Епископа тимочког свештенике је исповедао протојереј-ставрофор Нико Туфегџић, а исповести је претходила Литургија пређеосвећених дарова којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион.

У својој беседи, владика је говорио о процесу покајања који води ка спасењу и васкрсењу сваког покајаног и богољубивог човека, као и о значају сваке личне жртве и молитвеног вапаја Господу које Он награђује Својом благодаћу.

Преосвећени Епископ је, такође, преопоручио свим верницима да у своје свакодневно молитвено правило уврсте и Великопосну молитву Св. Јефрема Сирина, коју преносимо у целости:

Господе и Владико живота мога, дух лењости мрзовоље, властољубља и празнословља, не дај ми. (земни поклон)
Дух целомудрености, смиреноумља, трпљења и љубави, даруј мени слуги Твоме.
(земни поклон)
О Господе Царе, даруј ми да видим грехе своје и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове векова. Амин.
(земни поклон)

Након исповести, уследио је братски састанак у борској Црквеној општини.

Текст: Дејана Јовановић