У среду, 10. априла, у цркви Светог Георгија у Кладову Епископ тимочки господин Иларион служио је Литургију Пређеосвећених дарова. Након Литургије свештеници кључког и неготинског намесништва приступили су светој Тајни исповести.

Владика је у свом обраћању поздравио вернике сабране у кладовском храму, те објаснио да се благодат Божја не излива искључиво и само на оне присутне на богослужењима. „Црква и благослов Божји не ограничава се само физички на простор и на оне људе који су у току службе присутни у цркви, већ се благослов Господњи излива са свете Литургије из светих храмова и на оне који су оправдано одсутни, и на све оне који су истога духа са Црквом и који су по опредељењу срца и слободној вољи жељни присуства на светој Литургији“, рекао је Преосвећени Епископ.

По завршетку Литургије и исповести свештенства, уследио је братски састанак.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Саша Паулић