У недељу, 13. новембра 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион началствовао је светом архијерејском Литургијом у манастиру Буково уз саслужење буковске сабраће – протосинђела Симеона и јерођакона Марка. Након свете Литургије Преосвећени Епископ Иларион беседио је сабраном народу о прочитаном јеванђелском одељку о убогом Лазару и безумном богаташу. Ово јеванђеље нам казује да Господ увек гледа на наша срца и дубину душе и настројење нашег духа, а не на наше материјално стање, интелект или образовање. И они који су просјаци могу да буду благословени и благочестиви али и највећи богохулници. То важи и за средњи слој и за оне најбогатије и за неписмене и за докторе наука. У духовном смислу, сви они могу бити и носиоци Духа Светога, благодати и силе, али могу бити и потпуни јеретици и богоборци, рекао је владика и напоменуо да је живот сваког човека понајвише одређен његовим личним жељама и стремљењима. Бог чини људима оно што су сами изабрали у овом свету, смирено али постојано. Сваки онај који је у овом животу  изабрао да буде са Христом и који је изабрао да се труди у држању заповести Његових, од Господа ће и добити то што је изабрао. Људи који неће Бога, који неће Цркву, који неће светлост Истине Јеванђеља, који сумњају или чак хулно говоре о загробном животу, Царству небеском, о вечности душе и о светитељима, који се свему томе ругају и друге саблажњавају својим поступцима, њима ће Господ, такође послушно и смирено, дати оно што су сами изабрали, закључио је Епископ тимочки.