Свети Архијерејски Синод СПЦ својом одлуком од 06. новембра 2006. године основао је Центар за унапређивање наставе православног катихизиса у виду мешовите комисије састављене од професора теологије, педагогије, књижевности, координатора верске наставе, вероучитеља и других стручних сарадника. Циљ новооснованог Центра јесте брига и рад на побољшавању плана, програма, уџбеника и пратећих наставних средстава веронауке у основним и средњим школама. Наша епархија је делегирала уз епархијског координатора протојереја Игора Ивковића још десет вероучитеља који треба да узму активног учешћа у раду Центра, првенствено у процесу разраде наставног плана и програма до детаља везаних за конкретну реализацију појединачних наставних јединица. То су вероучитељи Миљан Младеновић, Драган Блинџов, Горан Мијовић и Предраг Радосављевић из Зајечара, Саша Илијић из Књажевца, Никола Чолић и Немања Тобић из Бора, Нина Михаела Ћирић из Брестовца код Бора, Урош Памучар из Неготина и Николина Србуловић из Брзе Паланке код Кладова.

Протојереј Игор Ивковић