Благословом Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског г. Јована, у петак 3. јула 2020. године, у цркви Свете Петке у Јагодини Епископ тимочки г. Иларион служио је заупокојену Литургију и четрдесетодневни парастос Луки Радовићу. Епископу Илариону саслуживали су архимандрит Козма (Радовић), игуман манастира Буково, протосинђел Симеон, сабрат манастира Буково, протојереји Александар Гајић, Срђан Кандић и Милан Радовић, архиђакон Илија (Јовановић), сабрат манастира Буково, јагодински протођакон Нинослав Дирак и ђакон зајечарског Саборног храма Урош Памучар.

Беседећи, владика Иларион је нагласио да у животу сваког човека постоје тренуци који су важнији од осталих а за хришћане је најважнији тренутак када се душа након смрти сусретне са Богом, и додао да верује да је душа упокојеног Луке у руци милости Божје.

Након свете Литургије на градском гробљу служен је парастос новопредстављеном слуги Божјем Луки.