Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је Литургију пређеосвећених Дарова у понедељак 21. марта у Храму Свете Тројице у Неготину, поводом 40 дана од упокојења свештеника Ранка Јовића. Парастос је служен на гробу упокојеног проте Ранка.

У својој беседи, Епископ је рекао да у четрдесети дан душа упокојеног човека излази пред престо Господњи и бива јој одеређено место где ће боравити до тренутка другог доласка Христовог и свеопштег Страшног суда када ће се судити за вечност и живима и мртвима и тај суд ће бити коначан. Због тога је, како истиче владика Иларион, четрдесетодневни помен најважнија молитва за умрлог после опела.

Епископ је потом позвао све присутне да се у овај дан моле да Господ буде милостив према души проте Ранка и да га по свом човекољубљу усели у Царство небеско а његовој породици подари утеху, здрав живот, чврсту и здраву веру.