На Духовски понедељак 5. јуна 2017. године свечано је прослављена црквена слава у Доњој Белој Реци код Бора. Литиргијом је началствовао парох шести борски протојереј Саша Степановић уз саслужење надлежног пароха четвртог борског протонамесника Радоја Мијовића. Лепоту богослужења употпунила је госпођа Зорица Мијовић својим прелепим појањем.

На Литургији се, после читања Јеванђеља, верном народу пригодном беседом обратио отац Саша који је истакао значај Педесетнице као рођендана Цркве у нашем времену осврнувши се и на старозаветне корене овог празника. У Св. Евхаристији су учешће узела деца и мештани овог борског села.

После свечане литије приступило се ломљењу славског колача и том приликом је овогодишњи колачар господин Микан Станчуловић је предао део колача господину Бојану Стаменковићу који ће наредне године бити колачар.

Дејан Д. Живковић