Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког г. Илариона на први дан празника Св. Тројице 2017. године, Црквена општина у Рајцу је имала част и посебно задовољство да се у храму Вазнесења Господњег одслужи торжествена Св. Литургија. Певао је Камерни хор „Лавиринт“ из Зајечара, а служили су протојереј мр Игор Ивковић, архијерејски намесник зајечарски, и протонамесник Петар Чолић, парох рајачко-рогљевски. После Св. Литургије, молитава вечерња Педесетнице и традиционалног литијског опхода око храма, у прелепој порти истог одржан је концерт хорске и етно музике у извођењу Камерног хора „Лавиринт“ и Певачке групе „Јелек“ из Зајечара.

Велики број и старих Рајчана се не сећа да је икада одржана нека овако лепа празнична служба. Гости из Зајачара, Бора, Неготина и околине су такође били испуњени духовном радошћу у рајачком светом литургијском простору и торжественом богослужењу, који је у овом догађају био предукус рајске близине Тројичном Богу, где су чује анђеоска трисвета песма.

протојереј мр Игор Ивковић