На иницијативу мештана Кривог Вира, у суботу 25. јуна, уприличен је сусрет  владике Илариона са  представницима села на челу са председником Месне заједнице г. Микицом Милановићем и њиховим парохом о. Ристибором Стевићем. Мештани су своме Епископу изложили вишедеценијску жељу да се у селу, коначно, подигне православна богмоља. Саслушавши све предлоге у вези са локацијом и плановима за реализацију покренуте иницијативе, владика је са великом радошћу благословио све окупљене и њихову богоугодну намеру. Потврдивши спремност Епархије да помогне у сваком погледу, владика је изразио наду да ће у што краћем року покренуто добро дело бити завршено и да ће Кривовирци, већ у блиској будућности, моћи да задовоље верске потребе у својој цркви.