Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион началствовао је светим литургијским сабрањем у недељу 12. септембра 2021. године у манастиру Буково. Преосвећеном Епископу саслуживали су игуман манастира Суково архимандит Серафим и суковски јеромонах Пајсије, протосинђел Симеон и јерођакон Марко, буковска сабраћа. Светој Литургији присуствовао је и монах Јосиф из Сукова.

Беседећи сабраним верницима владика Иларион се осврнуо на данашњу хиротонију изабраног и нареченог архимандрита Јустина за Епископа хвостанског и викара Његове Светости Патријарха Порфирија, и изразио наду да ће новоизабрани Епископ Јустин бити светило Цркве Христове у овим тешким временима.

Епископ је даље, тумачећи прочитани јеванђелски одељак, рекао да овај живот у коме телесно живимо не представља пуноћу живота која нас чека у вечности и закључио да кроз живот треба да корачамо са надом на Божју помоћ и Његово присуство у овоме свету испуњавајући заповести Господње.