У понедељак 14. августа 2023. г, у храму Светих мученика Макавеја, у атару Мирова и подножју планине Ртањ, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион началствовао је св. архијерејском Литургијом. Епископу тимочком саслуживали су протојереј Дејан Миливојевић, протонамесници Ристибор Стевић и Милорад Филиповић, јереј Милан Милановић и архиђакон Илија. На литургијске прозбе одговарао је ђакон Душан Стојменовић.

Уз многобројни верни народ Литургији је присуствовао ктитор цркве г. Драган Балашевић и председник Општине Бољевац г. Небојша Марјановић.

У архипастирској беседи владика је поред осталог истакао да: „Сила и знамење Часног крста треба да нас охрабре да у свакој невољи и искушењу кроз које пролазимо нисмо сами, јер је са нама Васкрсли Господ који је за нас понео крст нашег греха, људских слабости и који је ради нас васкрсао, вазнео се на Небеса и људску природу ставио са десне стране Бога Оца“.

Након заамвоне молитве освећени су славски дарови, а после тога је овогодишњи колачар г. Љубиша Радисављевић из Мирова предао део колача свом имењаку, такође мештанину Мирова, г. Љубиши Стојадиновићу који ће наредне године принети славске дарове.

Текст и фотографије: Млађан Живановић