У цркви Свете Петке у Малајници, коју је прошле године освештао Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, у недељу 27. августа 2023. године, служена је света архијерејска Литургија.  Евхаристијско сабрање предводио је Преосвећени Епископ тимочки господин Иларион уз саслужење протонамесника Марјана Керчуља и Славише Видовића, јереја Николе Нешића и Душана Мићићеловића и архиђакона Илије.

У празничној беседи владика је сабраном народу тумачио свето Јеванђеље истичући да зачала која се читају на светим Литургијама готово увек говоре о вечном животу и путевима задобијања Царства небеског. Епископ је, такође, подучио вернике да се до вере долази слободном вољом, онда када човек одлучи да приђе Богу, а не онда када човек Бога види својим очима и додирне својим рукама. Вера у Бога и држање Његових заповести, како истиче владика, зависе најпре од наше воље и љубави коју имамо у срцу.

За крај, Епископ је закључио да данашњи јеванђелски одељак подсећа да унутрашњи мир и радост не доносе материјална добара већ реч Божја и учење Христово.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Живојин Михајловић