DSC_5877

Празник силаска Светог Духа на апостоле сабрао је 19. јуна 2016. године верни народ Епархије тимочке на прославу храмовне славе у манастиру Света Тројица код Књажевца. Светим литургијским сабрањем началствовао је јеромонах Енох, сабрат манастира Буково, протојереј Вања Ковачевић, парох сокобањски, протојереј Перица Божуновић, парох књажевачки и јерођакон Илија. На литургији су појале сестре из манастира Вратна.

Након богослужења на платоу испред манастирског конака, обављено је ломљење славског колача са овогодишњим домаћинима породицом Цветковић из Неготина и породицом Живковић из Књажевца.

Празничном беседом верницима се обратио отац Вања говорећи да Дух Свети, Утешитељ, којега је Господ обећао својим ученицима и који је, управо, на дан Педесетнице сишао на апостоле, чини да ово сабрање код манастирске светиње не буде обичан скуп људи већ управо Црква Божија као Тело Христово.

За све окупљене у овој светињи приређено је славско послужење.