У четвртак 21. септембра своју славу – Малу Госпојину, прославила је црква Рођења Пресвете Богородице у селу Луково надомак Бољевца. Тим поводом свету Литургију је служио старешина бољевачког храма Св. пророка Илије и парох луковски протонамесник Ристибор Стевић, а на литургијске прозбе одговарали су чланови певнице бољевачког храма.

Луково наставља са традицијом да слави сеоске цркве кумују житељи овог села, па су након Литургије освећени славски дарови које је ове године принео колачар Алекса Милошевић а који је након отпеваног славског тропара део преломљеног колача предао колачарима за идућу годину – породици Љубинка Ганића.

Након празничне беседе о. Ристибора, сабрање се наставило за празничном трпезом љубави у порти храма, припремљеном од стране вредних и богољубивих овогодишњих домаћина славе и житеља села.

Текст и фотографије: Милош Симовић