DSCN4101Духовдански празник окупио је велики број верног народа из целе епархије на радосно сабрање – прославу славе манастира Свете Тројице надомак Књажевца. У чудесном амбијенту, окруженом брдашцима и шумом, најлепши начин за узношење коленопреклоних молитава је управо литургија у природи, која се већ годинама, због скромних димензија манастирске цркве служи на платоу испред храма. Велику радост како сестринству, тако и верницима причинио је епископ Јустин, који је предводио литургијско сабрање уз саслужење свештенослужитеља из манастира Буково и књажевачког намесништва.

Говорећи о значају празника и упућујући речи утехе окупљеном народу, владика Јустин је у својој беседи говорио о свепрожимајућој љубави и благодати Духа Светог, који чека и куца на врата свачијег срца, али од нашег труда, воље и љубави зависи да ли ће дом бити пометен и украшен и тиме погодан да прими Бога у себе, или ћемо остати неосетљиви на ненаметљиво призивање Господње. Након резања славског колача, славу су примили г. Славиша Милосављевић из Неготина и г. Драган Лазић из Пирота, од домаћина овогодишње славе, г. Димитрија Стојановића из Кладова који је са својом породицом припремио послужење за све окупљене, те је у пријатној атмосфери прослава трајала до касног поподнева.

Манастир Свете Тројице