DSCF1360Неготински Саборни храм прославио је своју храмовну славу 08. јуна, на празник Силаска Светог Духа на апостоле, Светом Литургијом коју су служили свештеници неготинског намесништва и свештеномонаси манастира Буково. Поред многобројних верника, који су се и ове године сабрали у свом храму да заједно измоле благодатне дарове Светога Духа и учествују у свечаној славској прослави, литургији је присуствовао и председник општине Неготин г. Јован Миловановић са сарадницима. Након славске литије и ломљења славског колача, радост празника увеличао је и долазак Његовог Преосвештенства Епископа тимочког г. Јустина, новоизабраног Епископа жичког, који је свештенству и верницима честитао празник свете Педесетнице и храмовну славу.

Овом приликом Епископ Јустин је уручио г-ђи Александри Петровић високо одликовање СПЦ Орден царице Милице – преподобне Евгеније – „За делатну љубав према Светој Мајци Цркви“ који је на Његов предлог доделио Свети Архијерејски Синод Српске Православне Цркве за дугогодишње учешће у црквеном животу Епархије тимочке. Орден је додељен за хуманост, племенитост и помоћ коју је г- ђа Александра пружала несебично свима којима је то било потребно у оквиру рада Кола српских сестара, уз велику подршку своје породице, тако да две деценије учествује у многобројним и значајним хуманитарним активностима, позивајући и подсећајући све људе добре воље да покажу племенитост и постану приложници и добротвори у циљу помоћи невољнима и болеснима. Г-ђа Александра Петровић била је иницијатор обнављања рада Кола српских сестара и организовала велики број хуманитарних акција , а последњих година Коло је препознатљиво и по акцији награђивања мајки за рођење трећег и сваког наредног детета. Захваљујући на овом изузетном признању г-ђа Александра Петровић нагласила је да добијена награда припада свим чланицама Кола, као и њеној породици и додала да овакво признање обавезује на наставак добрих и богогугодних дела. У духу празника прослава је настављена и током дана .

Инфо служба