У четвртак, 22. маја 2014. године, у Видровцу код Неготина прослављена је храмовна слава Пренос моштију Св. Оца Николаја. Након Св. Литургије којом је началствовао протојереј-ставрофор Лука Јовић и ломљења славског колача, у порти храма је припремљено послужење а касније и славска трпеза за госте и верни народ села Видровца.

Дан раније, на празник Св. Јована Богослова, заветне славе села, после евхаристијског сабрања, кренула је литија до старог записа на јужној страни села. У литији је учествовао велики број деце и омладине који су носили иконе, и традиционално на иконама скупљали пшеницу коју бацају домаћице испред својих капија. Код записног дрвета је преломљен славски колач, а надлежни парох протојереј Зоран Јовић и свештеници неготинског намесништва узнели су молитве за благослов села. За најмлађе учеснике литије припремљено послужење.

Инфо служба