КладовоУ протеклих месец дана послато је више десетина тона хуманитарне помоћи, из Епархије тимочке, нашем становништву, у подручија угрожена поплавама. Помоћ је пристигла у Параћин, Свилајанац, Крупањ, Шабац, Коњевиће код Чачка и др. места. Прикупљена је велика количина помоћи у свим Црквеним Општинама у конзервираној храни, одећи, лековима, душецима, средствима за хигијену, флашираној води, као и потрепштинама за најмлађе : храни за бебе, пеленама и хигијенским средствима. Помоћ је прикупљена у појединим градовима сарадњом Црквених Општина и организацијом Црвог крста. У свим црквама Епархије свештеници су изразили захвалност свим дародавцима на несебичној помоћи и љубави коју су овим путем пружили нашој браћи и сестрама који су се нашли у овој изненадној невољи. Прикупљање помоћи биће организовано и у наредном периоду у зависности од потреба.

Инфо служба