У периоду од 20. маја до 12. јуна 2006. године канцеларија за веронауку у Зајечару са зајечарским вероучитељима организовала је излете са 16 аутобуса на којима је учествовало око 800 ученика веронауке из зајечарских средњих и основних школа. Програм путовања је био следећи:

1. разред ОШ: манастири Буково и Вратна и стара неготинска црква;

2. разред ОШ: манастири Суводол и Света Тројица и књажевачка црква;

3. разред ОШ: манастири Манасија, Раваница и Света Петка;

4. разред ОШ: манастири Ђунис, Св. Роман и Липовац, Сокобања;

5. разред ОШ и средње школе: манастири Темска, Суково и Поганово.

Дана 27. маја 2006. године протојереј Томислав Петковић, вероучитељ у ОШ «Димитрије Тодоровић Каплар» у Књажевцу организовао је обилазак манастира и цркава у крушевачком крају са 2 аутобуса. Програм путовања је био следећи: манастири Св. Роман, Ђунис, Наупаре и крушевачка црква Лазарица.

Књажевачки катихета Саша Илијић је са ученицима Књажевачке гимназије организовао једнодневну екскурзију на релацији: Књажевац-Сврљог-ман св. Аргангела Гаврила (Попшица-Пирковац)-ман. Липовац-Сокобања-Књажевац, док је прорам путовања са 4 аутобуса за ученике веронауке ОШ „Дубрава“ био:

1. раз. из Књажевца, 1. раз. из Минићева и сви разреди из Калне,: Кална – Књажевац – Суводол – Кална

2.и 3. разред из Минићева и 2. разред из Књажевца: Минићево – Књажевац – Св. Тројица – ман.Темска – Књажевац – Минићево

3. и 4. разред из Књажевца: Књажевац – Зајечар(црква) – ман. Буково – Неготин – ман. Вратна – Књажевац.

4.и 5. разред из Минићева и 5. раз. из Књажевца: Минићево – Књажевац – ман. Св. Тројица – ман. Темска -Пирот – Суково – Књажевац – Минићево

Петоро ученика ученика из Књажевачке гимназије ишао је на Сабор српске омладине од 28. јуна до2. јула 2006. године у манастиру Соко Град код Љубовије.

Борски вероучитељи у основним школама у Бору и Брестовцу организовали су 2 излета:

03.06.2006. године: манастири Горњак, Рукумија и Нимник.

17.06.2006. године: манастири Св. Петка, Св. Роман, Ђунис и Липовац.

Катихета Весна Станковић из Неготина водила је 24. јуна 2006. године ученике средњих неготинских школа на излет у манастир Вратна.

Неке од слика са ових излета можете видети у нашој Галерији.