Дана 22.10. 2018. године у Сокобањи, свечано је отворена изложба поводом 120 година упокојења Митрополита Михаила Јовановића.

Изложба је организована у сарадњи Народне библиотеке „Стеван Сремац“ Сокобања, Општине Сокобања и Срспке Православне Цркве.

Изложбу су свечано отворили и присутнима се обратили, монах Игнатије Марковић, сабрат манастира Рача, који је и аутор ове прелепе поставке, као и председник општине Сокобања господин Исидор Крстић. Свечаном отварању изложбе је присуствовало мноштво знатижељних сокобањчана који су изнова и из новог угла могли да се упознају са животом и делом овог знаменитог им суграђанина. Посебно радује да су за ову изложбу били у великом броју заинтересовани ђаци школе која носи име Митрополита Михаила, који је ову школу и изградио.

Деца су дошла у великом броју, са својим вероучитељима, учитељима и наставницима, како би се упознали са животом и радом,
како је то истакао господин Исидор Крстић, најзнаменитијег сокобањца Митрополита Михаила.