У суботу, 27. јуна 2015. године, на празник светог пророка Јелисеја, уприличено је, у манастиру Грлиште, литургијско и спортско сабрање. У храму светих апостола Петра и Павла, свету Литургију служио је јереј Ивица Станковић уз појање зајечарског хора „Свети Никодим Тисмански“. Литургији су присуствовала деца, чланови клубова борилачких вештина из Зајечара, њихови тенери и родитељи.

Упорти храма је потом организовано спортско дружење, где су своје вештине показали ученици Градског карате клуба и аикидо клуба “Тимок“. Поред тренинга, мали спортисти су полагали испит за добијање мајсторског појаса и звања.

Дружење у овој светињи настављено је и током дана. Следећи познату паролу „У здравом телу, здрав дух“, планирана су и у наредном периоду слична корисна окупљања младих.