Окупљени у великом броју, Доњомилановчани су прославили празник Св. великомученика Пантелејмона, своју градску славу.

Божанствену Литургију Св. Јована Златоустог су служили протојереј-ставрофор Лука Јовић и старешина храма Св. Николе у Д. Милановцу протојереј Иван Милановић. Отац Лука је у пригодној беседи истакао важност литургијског сабрања верног народа са жељом да се мештани догодине окупе у још већем броју.

Заменик председника СО Мајданпек господин Драшко Ћетковић и секретар МЗ Д. Милановац Иван Мораревић, у својству домаћина градске славе, присуствовали су Св. Литургији и са својим сарадницима су узели учешће у традиционалној литији која је одржана централним градским улицама.

Прослава је настављена културно-уметничким програмом уз фолклор и музику у порти храма.

Дејан Д. Живковић