У суботу, 27. јула 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у храму Свете Тројице у Брзој Паланци. Владици су саслуживали архимандрит Козма, протојереји-ставрофори Милан Благојевић и Влајко Банковић, протојереји Дејан Пајић и Мирољуб Павловић, јереји Душан Мићићеловић, Иван Толић и Милан Милановић и архиђакон Илија. На литургијске прозбе одговарао је за певницом г. Хаџи Јаков Милутиновић.

У беседи након читања јеванђелског зачала владика је говорио верницима о вери као главном животном покретачу како људи који верују у Бога, тако и оних људи који у Бога не верују али који живе са вером да ће бити живи и здрави, да ће остварити своје планове, да ће бити успешни у ономе што раде. Сваки човек, како истиче владика, леже и буди се са вером да ће устати жив и здрав, само што неки знају да се то дешава по милости и љубави Божјој, док други о Богу не размишљају и за Њега не маре. „Зато, драга браћо и сестре, чувајте тврђаву вере као најдрагоценији бисер у вашим животима, негујте вашу побожност, умножавајте радосно ваше молитве, покајање и пост као жртву и израз љубави према Богу и при томе будите спокојни знајући да је Господ са нама ако смо ми са Њим шта год да нас снађе у животу“, закључио је Високопреосвећени Митрополит.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Саша Паулић